čtvrtek 20. října 2016

Česko - Dánsko si zvesela etwinninguje


Osmáci na obou frontách už toho stihli hodně – vyrobili si profily v TwinSpace, což je bezpečný prostor, kde mohou vstoupit a přispívat pouze školami ověření uživatelé.
Od října pak běží Etwinningový projekt v německém jazyce s názvem Otázka měsíce. Dánové se zeptají na cokoli nás a my zase jich. V říjnu jsme zjišťovali, jak vypadá jejich vysněná dovolená a Dánové zase zjistili, kde jsme byli v létě.


Minulý týden nám poslali poštou pohlednice, které jsme si společně překládali a hlavně pomocí profilu přiřazovali jméno autora a fotku.
No a jelikož jsou dánské dívky pohledné, chlapci je neváhali kontaktovat i na jiných sociálních sítích, kde mohou psát v angličtině, která je jim přece jen bližší. Nejen, že tedy využijí oba jazyky v jim přirozeném (virtuálním) prostředí, ale navíc si můžeme (učitelé a rodiče) být jisti, že se jedná o skutečné osoby.


Žádné komentáře: