čtvrtek 17. prosince 2015

Mimořádný úspěch našich matematiků

     Žáci šestého až devátého ročníku naší školy se ve středu 3. prosince zúčastnili matematické soutěže Zlatá cihla. Soutěž organizovalo Gymnázium Cihelní ve Frýdku – Místku. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích – kategorie CI – žáci 6. a 7. ročníků a kategorie HLA – žáci 8. a 9. ročníků. Děti byly rozděleny do tříčlenných družstev a soutěžily samy za sebe i za své týmy.

     V obrovské konkurenci více než 200 žáků základních škol Frýdku – Místku a přilehlého okolí se naši výrazně prosadili. Tým sedmáků ve složení Richard Gemrot, Robin Dorotík a  Barbora Poledníková zvítězil  v kategorii CI, když v individuálním hodnocení získal Richard Gemrot pohár za třetí místo a v elitní desítce se umístil i Robin Dorotík na pátém místě. Druhý tým žáků šesté a sedmé třídy se umístil na 10. místě z celkového počtu 34 soutěžích týmů.
     V kategorii žáků osmých a devátých ročníků obsadila naše družstva 12. a 14. místo.  Nejúspěšnějším jednotlivcem byl v této kategorii Jiří Musálek na 18. místě.


Žádné komentáře: