čtvrtek 17. prosince 2015

Kavárna s matematikou

     V předvánočním čase proběhla ve středu 16. prosince na lískovecké škole Kavárna s matematikou. Rodiče žáků čtvrtého ročníku se společně s třídní učitelkou Marcelou Poláchovou a učitelkou matematiky Evou Kopcovou probírali matematickými prostředími profesora Hejného. Touto metodou výuky matematiky procházejí v Lískovci aktuálně žáci 1. stupně.


     V neformální atmosféře si rodiče vyzkoušeli krokovat na krokovacím páse, řešit rovnice se zvířátky dědy Lesoně či pohyb po mříži (čtvercové síti). Po dvou hodinách strávených nad kávou a matematickými úlohami mnozí rodiče vyjadřovali obdiv svým dětem a jejich schopnostem vidět pro ně složité úlohy dětskýma očima, vyhledávat netradiční řešení a postupy pro nás dospělé "neviditelné". S úlevou mnozí přijímali dohodu o způsobu řešení domácích úkolů.
     Bylo příjemné pozorovat  rodiče odcházet z "večení školy" s úsměvem na rtech. Snad to nebylo naposled!

Žádné komentáře: