pátek 5. června 2015

Mladí matematici v Lískovci opět úspěšní

I v letošním školním roce se žáci  lískovecké školy výrazně zapsali do výsledkových listin několika matematických soutěží. V okresním kole matematické olympiády byl nejúspěšnějším Jan Chorobík z 5. třídy, který ve své kategorii zvítězil. Mezi šesťáky jsme měli dvojí zastoupení a opět oba zúčastnění Robin Dorotík (7. místo), i Barbora Poledníková (11. místo) se stali úspěšnými řešiteli okresního kola. Výborně si vedl mezi sedmáky Mikuláš Nalepa, který se v okrese umístil na třetím místě.

Další matematickou soutěží je Pythagoriáda. Právo postupu do okresního kola si ve školním kole vybojovalo 7 soutěžících žáků 5. - 8. ročníku.  Zde se nejvíce dařilo Mikuláši Nalepovi ze sedmé třídy, který získal 1. místo. Jiří Musálek z 8. třídy skončil mezi svými vrstevníky na výborné stříbrné příčce. 
Zpracovala: Mgr. Eva Kopcová

Žádné komentáře: