čtvrtek 13. listopadu 2014

Postavme se hladu aneb neplýtváme a vaříme z místních surovin

Naše škola se připojila k mezinárodnímu projektu Týden globálního vzdělávání, který v naší republice spolupořádá organizace Člověk v tísni. Cílem kampaně je vzbudit u dětí zájem o problematiku potravinové bezpečnosti a zodpovědné spotřeby jídla, zaměříme se na plýtvání jídlem, kterého jsme často všichni svědky.
 Cílem naší akce je podpořit lokální spotřebu potravin, podpořit naše pěstitele a pomoci tak řešit problém hladu ve světě. V rámci projektu proběhnou v naší škole také doprovodné akce: besedy, diskuze, promítání filmů spojené s tématikou hladu ve světě. Propagovat a rozšiřovat povědomí o fairtradových obchodech, které umožňují lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Dostávají spravedlivě zaplaceno, pěstují své plodiny s ohledem na životní prostředí a jejich děti můžou chodit do škol. Žáci jsou vedeni k tomu, aby v budoucnu při svých cestách do zahraničí využívali vždy především lokálních surovin a potravin šetřících životní prostředí. Do naší informační akce budou zapojeny děti na I. a II. stupni. Během trvání informační kampaně navodíme situace, aby děti přemýšlely o svých vlastních potřebách, o právu na plnohodnotnou stravu a pitnou vodu a o možnosti šetření v prostředí vyspělé ekonomiky. Připravujeme setkání s lokálním producentem pohanky, který děti seznámí s tradiční beskydskou plodinou. .
Foto 1, Foto 2, Video

Žádné komentáře: