pátek 30. května 2014

Projektový den Jak se žije nevidomým

Ve středu 28.5. jsme měli v naší třídě projektový den Jak se žije nevidomým. Zkusili jsme se pohybovat po třídě se zavázanýma očima a spolužáci nás navigovali. Zjistili jsme, že to vůbec není jednoduché, točila se nám hlava, nevěděli jsme, kde jsme, bylo to nepříjemné.  Potom jsme si přečetli článek o Lousi Braillovi, autorovi písma pro nevidomé. Dozvěděli jsme se, že v dětství oslepl. Šídlo jej připravilo o zrak, ale pak mu zajistilo věčnou slávu. Vyzkoušeli jsme si napsat si své jméno v Braillově písmu. Seznámili jsme se s nadací Světluška a každý jsme si svou světlušku namalovali.
Dopoledne se nám líbilo, vyzkoušeli jsme si, že slepí to nemají lehké a nechtěli bychom být v jejich kůži.
Žáci 4. třídy
Foto zde:

   
Nástěnka
Žádné komentáře: