čtvrtek 10. dubna 2014

Matematice se v Lískovci daří!


V měsíci březnu se žáci pátých až devátých tříd zúčastnili školního kola matematické soutěže Pythagoriáda. Celkem 47 dobrovolníků bojovalo o postup do okresního kola. Přestože dále mohou postoupit pouze žáci páté až osmé třídy, je třeba ocenit chuť deváťáků utkat se s netradičními matematickými úlohami. Nejúspěšnějšími soutěžícími a zároveň postupujícími se nakonec stali Barbora Poledníková a Robin Dorotík z páté třídy a Mikuláš Nalepa ze šesté třídy.
V březnu také tradičně probíhá mezinárodní matematická soutěž KLOKAN, jejímiž pravidelnými účastníky jsou i lískovečtí žáci. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích:

  • 2. -  3. třída – Cvrček
  • 4. -  5. třída – Klokánek
  • 6. -  7. třída – Benjamín
  • 8. -  9. třída – Kadet
Žáci mohli získat maximálně 120 bodů, Cvrčci z 2. a 3. třídy pak 90 bodů. Při řešení se děti musely obejít bez kalkulaček, zakázáno bylo používat i matematické tabulky. K dispozici tak byl jen vlastní mozek a zkušenosti z předchozích ročníků této zajímavé soutěže. Ani zde se naši žáci neztratili. V jednotlivých kategoriích byli nejúspěšnější:

  • Cvrček : Waloszková Klára z 3. třídy  - 75 bodů
  • Klokánek : Matěj Šrajerze 4. třídy – 100 bodů
  • Benjamín : Vojtěch Procházka ze 7. třídy – 79 bodů
  • Kadet : Viktorie Oramová z 8. třídy– 82 body
Zpracovala: Mgr. Eva Kopcová


Žádné komentáře: