neděle 10. března 2013

Akce pro děti v MŠ ve Frýdku-Místku, Lískovci

Návštěva dětí Mateřské školy proběhla 15. 2. 2013. Našim cílem bylo seznámit děti s mobilním telefonem a kam se má uložit, když není provozuschopný. Přinesli jsme jim již rozebraný mobilní telefon a společně s dětmi jsme ho popisovali.
Děti byly šikovné, poznaly mnoho součástek. Od nás se třeba dozvěděly, že i mobilní telefon obsahuje malé množství vzácných kovů, například zlata. Děti nám přiřazovaly své obrázky ke správným kontejnerům a potom je všechny vybarvily. Společnými silami jsme se naučili kousek básničky, která byla z naší vlastní tvorby.

Telefon

Telefon, to je chytrá věcička,
možná ho má pejsek i kočička.
Můžeš volat, můžeš psát
i písničky poslouchat.
Pro děti ve školce to ještě není,
některé mobily stojí jmění.
Rodiče teď nežádejte,
počkejte až vyrostete.
Mobil si musíte zasloužit
a určitě nezlobit.

Dětem tato návštěva určitě něco nového přinesla a my se budeme těšit někdy příště. Fotky si můžete prohlédnout zde.

Za žáky 9.třídy Lucie Adamusová


Žádné komentáře: