středa 4. dubna 2012

Ekokonference Šetrný spotřebitel na ZŠ a MŠ, Frýdek – Místek, Lískovec

V měsíci březnu se již několik let tradičně konají ekokonference na ZŠ a MŠ ve Frýdku – Místku, Lískovci. Ta letošní byla zaměřena na téma Šetrný spotřebitel. Na konferenci vystoupili téměř všichni žáci školy, kteří pod vedením svých učitelů zpracovali dané téma opravdu originálně. Scénky představující nereálné, špatné a optimální chování spotřebitele střídaly ukázky hraček vlastnoručně vyrobených z odpadových materiálů, výsledky anket, grafy dokazující nesmyslnost dovozu některých potravin, seznámení s historií vzniku obalových materiálů, ekoznačky, básničky složené žáky k šetření vodu, energií, prezentace studentky SPŠCh z Ostravy a maketa ekodomu. Hosté, zástupci Frýdecké skládky a.s., obce Řepiště a SPŠChG J. Heyrovského Ostrava- Zábřeh ohodnotili akci jako mimořádně zdařilou. Na fotky a video se můžete podívat.
Napsala Marie Stratilová

Žádné komentáře: