pondělí 5. prosince 2011

Mladý Demosthenes

Naše škola se již tradičně zapojila do celostátní soutěže v umění komunikace „Mladý Demosthenes“, jejímž vyhlašovatelem a organizátorem je FACE OF NEW EUROPE. Dne 29. listopadu 2011 proběhlo školní kolo, kterého se zúčastnilo 19 žáků, kteří soutěžili ve dvou kategoriích:
  • 1. kategorie - žáci 6. a 7. třídy
  • 2. kategorie - žáci 8. a 9. třídy
Soutěžící vystoupili s 1–2 minutovým monologem na téma, které si sami vymysleli. Porota posuzovala originalitu tématu, využití jazykových prostředků, techniku práce s hlasem, neverbální komunikaci i celkový dojem. Výkony byly velmi vyrovnané a na vysoké úrovni.

Oceněni však mohli být jen ti nejlepší:

I. kategorie:

1. místo: Kateřina Procházková
2. místo: Martin-Alex Nalepa
3. místo: Lukáš Mikulec

II. kategorie:

1. místo: Karolína Jurásková
2. místo: Taťána Koloničná, Josef Kukučka
3. místo: Magdaléna Musálková, Markéta Zuczková, Tereza Musálková

Vítězové z obou kategorií nás budou reprezentovat v lednu 2012 v regionálním kole v Ostravě.

Žádné komentáře: