pondělí 21. listopadu 2011

Úspěšná účast v celostátním projektu

Žáci naší školy Lucie Adamcová, Denisa Maršálková a Šimon Palarczyk, se stali úspěšnými řešiteli projektu "Příběhy bezpráví z místa kde žijeme".

Další text ...


Jedná se o projekt, který proběhl minulý školní rok a měl zachytit životní příběhy osob, které se v období let 1948–1989 dostaly do konfliktu s komunistickým režimem. Realizace projektu se zúčastnilo 27 týmů z 18 základních a středních škol v České republice. Týmy měly zmiňované osoby najít a formou rozhovoru zaznamenat jich příběhy. Rozhovory se přepisovaly a upravovaly do konečné podoby příběhu, dokumentovaného písemnými materiály, fotografiemi, video a audio nahrávkami. Ze shromážděných materiálů sestavila společnost Člověk v tísni o. p. s. multimediální materiál ve formě DVD. V současné době se rozesílá jako pomůcka pro výuku moderních dějin do českých škol. 

Děkujeme Lucii, Denise a Šimonovi za výbornou reprezentaci školy.

Žádné komentáře: