pátek 20. května 2011

Pythagoriáda

Pythagoriáda je jednou z mnoha matematických soutěží, jichž se naši žáci účastní. Školní kolo proběhlo v měsíci březnu ve všech třídách druhého stupně a letos poprvé i v páté třídě. Děti řeší v průběhu 60 minut 15 příkladů. Pokud vyřeší 9 a více příkladů správně, stávají se úspěšnými řešiteli školního kola s možností postupu do kola okresního. Letos si postup do okresního kola vybojovali Vojtěch Krusberský, Petr Lisník a Martin-Alex Nalepa z 5. třídy, Nina Hrnčiříková, Soňa Lisníková, Johana Supíková a Rostislav Vašíček ze 7. třídy a Helena Kopelová s Magdalenou Musálkovou z 8. třídy. V obrovské konkurenci celkem 331 účastníka se naši žáci rozhodně neztratili. Martin-Alex Nalepa získal historicky první vítězství v okresním kole a třetím místem na pomyslných stupních vítězů ho doplnila i Soňa Lisníková!

Další text ...
Výsledky našich žáků v okresním kole Pythagoriády 2011

5. třída

Okresního kola se zúčastnilo 97 soutěžících.
1. místo - Martin-Alex Nalepa
7. místo - Vojtěch Krusberský
32. místo - Petr Lisník

7. třída

Okresního kola se zúčastnilo 82 soutěžících.
3. místo - Soňa Lisníková
Dělené 28. místo
Johana Supíková
Nina Hrnčiříková
Rostislav Vašíček

8. třída

Okresního kola se zúčastnilo 152 soutěžících !
4. místo - Helena Kopelová
22. místo - Magdalena Musálková

Díky výsledku v okresním kole postoupila Helena Kopelová do kola krajského, které se konalo 27. dubna 2011 v Ostravě Porubě. Také zde bylo jejím úkolem během 60 minut vyřešit 15 příkladů. Utkala se se 47 soupeři a s celkovým bodovým ziskem 13 bodů z 15 možných obsadila dělené 10. místo, když se o druhé místo dělilo celkem 8 soutěžících!

Žádné komentáře: