úterý 7. prosince 2010

Dějepisná olympiáda

Tento rok opět proběhla na naší škole Dějepisná olympáda. Letošní, již 40. ročník, byl nazván "Ve zdraví i v nemoci".

Další text ...
Zaměření otázek odpovídalo podtitulu "Od šamana po penicilín". Řešitelé museli prokázat, že vědí, jak lidé v minulosti léčili své nemocné nebo co všechno věděli o stavbě lidského těla. Součástí olympiády byly také otázky, které se týkaly historických zajímavostí z oblasti léčení a nemocí. Soutěže se zúčastnilo celkem 15 žákyň a žáků 8. a 9. třídy.

Výsledky:
  1. Josef Kukučka
  2. Karolína Jurásková
  3. Šimon Palarczyk
  4. Miroslav Juroška
  5. Kristýna Chvančíková
  6. Lucie Adamcová

Vítěz se zúčastní okresního kola, které se uskuteční 2.2.2011 na ZŠ Jiřího z Poděbrad 3109 ve Frýdku - Místku.

Žádné komentáře: