pondělí 31. května 2010

Exkurze "Osvětim"

Žáci 9. třídy se mohli podívat do míst, kde nacisté vyvraždili cca 1,5 MILIÓNŮ lidí. Prošli místy, kde trpěly a umíraly v nelidských podmínkách tisíce lidí - mužů, žen i dětí.

A proč je nutné vše znát? Určitě proto, aby se historie neopakovala, a aby žáci veděli, co může způsobit rasová nesnášenlivost. I když byli žáci poučení z hodin dějepisu, co se tehdy stalo, moci vidět vše na vlastní oči, má mnohem hlubší a trvalější vliv na žáka než pouhý výklad v hodině. Na závěr bych chtěl přidat část věty, kterou napsala jedná žačka při rozboru exkurze: "... představila jsem si ty lidi, jak chodili po stejné cestě jako jsme šli my... ale mi nebyla zima, neměla jsem hlad a nebolelo mě celé tělo!"

Mgr. Petr Jaroš
PS: Podívejte se na fotky.

Žádné komentáře: