neděle 6. prosince 2009

Mikuláš s čertem a andělem

I když musela být zrušena tradiční mikulášská besídka, nebyli žáci ani předškoláci ochuzeni o Mikuláše s čertem a andělem.

Další text ...
Všichni tři se vydali v pátek 4. prosince potěšit nejdříve děti v mateřské škole. Děti se sice trochu bály čerta, ale celkově měly z Mikuláše a jeho nadílky velkou radost. Na závěr se děti ještě svěřily, co by chtěly pod stromeček k Vánocům. Nejen děti ze školky, ale i děti prvního stupně se těšily na Mikuláše a sladkou nadílku. Ve všech pěti třídách si však musely děti nadílku zasloužit společnou recitací nebo zpěvem písničky. Došlo i na nezbedníky, kteří museli slíbit, že nebudou paní učitelky a své kamarády zlobit, a přidat jednu písničku navíc. Podle úsměvů ve tvářích měl Mikuláš s andělem a čertem velký úspěch. Ještě po dvanácté hodině se děti na obědě přely, kdo z učitelů byl převlečený za Mikuláše. Ať už to byl ten nebo onen, těší se i on na příští rok.

Své zážitky a pocity sdělil panu učiteli Jarošovi Mikuláš.

PS: Fotky vám přiblíží radost dětí z Mikuláše .

Žádné komentáře: