pondělí 18. května 2009

Škola v přírodě 2009 - Čeladná, Podolánky

Ve dnech 11.5.-15.5.2009 se hotel Srdce Beskyd na Čeladné-Podolánkách stal novým domovem pro téměř 110 žáků naší školy.
Žáci 1. stupně zde prožili se svým pedagogickým a zdravotnickým doprovodem několik dní plných her, soutěží a aktivit, při kterých neměli čas vydechnout ani smutnit.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii 1, fotogalerii 2, fotogalerii 3

Další text ...


Ke sportování jsme využili fotbalové hřiště a dětské hřiště bezprostředně u hotelu.
Blízké okolí hotelu nás lákalo k procházkám do lesa, kde jsme stavěli lesní stavby, hledali vzácný poklad, sázeli stromky, sbírali dřevo na táborák, soutěžili v lesním trojboji, a taky jsme si užili a prožili stezku odvahy, kterou si pro své mladší spolužáky připravili žáci 5. třídy.
Navštívili nás revírníci, kteří nás zasvětili do tajů beskydské přírody a její ochrany.
Všichni si užili velkou dávku adrenalinu při jízdě na horských koloběžkách. Někteří zdatnější se vydali i na delší projížďku.
Využili jsme všechny nám dostupné místnosti turistické části hotelu (sál, recepce, salonek) taky k tomu, abychom se věnovali i učení (mučení). Vyráběli jsme tady různé výrobky, psali deníky, kreslili, četli, vyprávěli, zpívali ...

Vzdálenější okolí hotelu nás lákalo k menším túrám - nejnáročnější byla na Plucnarku a zpět. Poslední večer právě po této túře bylo vítaným a téměř nutným zpestřením (v zájmu zachování posledních zbytků fyzických a psychických sil všech zúčastněných) promítání pohádky v kinosále hotelu.

Celý pobyt nám zpříjemnilo hezké počasí a ochotný a vstřícný personál hotelu.
Děkujeme všem rodičům a SRPŠ za věcné a finanční dary, díky nimž měly naše děti školu v přírodě bohatší a zajímavější.

1 komentář:

Hanka řekl(a)...

Děkujeme p.učitelce H.Libosvárové za krásné zážitky našeho syna Marka ze školy v přírodě.
Jiří a Jiřina Prymusovi