úterý 10. února 2009

Den bezpečnějšího internetu

Cílem tohoto dne je představit a podpořit bezpečné užívání internetu, online technologií a mobilních telefonů a boj proti nelegálnímu nebo škodlivému obsahu a chování na internetu. Žáci a samozřejmě i dospělí by měli znát pravidla bezpečného používání internetu, protože jen informovaný člověk je zároveň chráněný a nestává se snadnou kořistí.

Další text ...

Pokud se na internetu, webových stránkách nebo na chatu setkáte s něčím, co je nelegální, neignorujte to. Oznamte to ještě dnes první české Internet Hotline! Vaše oznámení bude zařazeno do databáze a bude s ním dále pracováno. Po posouzení obsahu bude oznámení případně předáno Policii ČR, a to na základě skutečnosti, zda se jedná o potenciální porušení českých právních předpisů. V takovém případě budou podniknuta i opatření ke stažení nelegálního obsahu z internetové sítě.

V případě webových stránek umístěných v zahraničí je oznámení přeposláno i spolupracujícím partnerům příslušného státu. Údaje o odesílateli oznámení zůstávají v anonymitě.

Zpracováno s využitím: http://oznamte.internethotline.cz/.